Standy reklamowe – co to jest?

0
2227

Bez względu na to czy działamy w branży reklamowej, w dziale marketingu przedsiębiorstwa a może nie mamy styczności z żadnych z tych dwóch obszarów i tak (prawdopodobnie) słyszeliśmy o czymś takim, jak standy reklamowe. Stanowią popularną formę reklamy zewnętrznej, z którą stykamy się niemal na co dzień. Jeśli chcemy wyeksponować swoją markę i własne produkty, to właśnie taką możliwość dają nam standy reklamowe. Są to niewielkie stanowiska (stojaki) o różnej wielkości i kształtach. Ich zadaniem jest skuteczne uwydatnienie asortymentu naszej marki. Mają przykuć uwagę klientów, zainteresować ofertą a w konsekwencji przyczynić się do decyzji zakupowej.

Gdzie można wykorzystać standy reklamowe?

Standy wykorzystywane są najczęściej przy ekspozycjach w sklepach. Tam najczęściej możemy je spotkać. Innym miejscem występowania (oprócz supermarketów) stojaków są urzędy, muzea lub galerie. Z kolei branże przemysłowe, które najczęściej reklamują swoje usługi i urządzenia podczas targów, z powodzeniem korzystają właśnie z tego rozwiązania.

Podsumowując, stand reklamowy dobrze się sprawdzi na:

  • Targach
  • Wystawach
  • Pokazach

Taka promocja marki, może podnieść efektywność sprzedaży i pomóc podkreślić wyjątkowość oferowanych przez przedsiębiorstwo usług.

Standy reklamowe dzielimy na:

  • Eliptyczne – pozwalają na ekspozycje z dwóch stron stojaka
  • Display – mogą przyjmować różne kształty
  • Przestrzenne 3D – o nietypowej konstrukcji np. sześcianu lub konkretnego przedmiotu. Są wykonywane na zamówienie klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here