Paczkomaty InPost - wygodna alternatywa dla kurierów

Masz dosyć trudno dostępnych kurierów, kolejek na poczcie i ginących przesyłek? Paczkomaty InPost to rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie. Sam wybierasz dogodny moment, by odebrać przesyłkę – może to być nawet środek nocy! Gęsta sieć punktów odbioru w popularnych lokalizacjach z pewnością pomoże Ci odnaleźć ten najdogodniejszy. Firma InPost cały czas rozwija się i tworzy nowe Paczkomaty – także w mniejszych miastach czy na podmiejskich osiedlach, jest więc ich naprawdę dużo! Dodatkowo atrakcyjna cena tej formy wysyłki sprawia, że Paczkomaty z dnia na dzień zyskują coraz to nowych zwolenników. Czy dołączysz do nich i Ty?

Jak korzystać z Paczkomatu? Nic trudnego!

Po pierwsze: Zrealizuj zamówienie i wybierz dostawę „Paczkomaty InPost”. Wybierz Paczkomat zlokalizowany najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, pracy czy po prostu znajdujący się na trasie, którą często uczęszczasz – z łatwością odnajdziesz go na mapie. Dokładny adres oraz opis lokalizacji sprawi, że bez problemu go odnajdziesz, gdy paczka będzie już na Ciebie czekać. Paczkomaty zazwyczaj zlokalizowane są w pobliżu dużych centrów handlowych, dyskontów spożywczych, dworców, dużych osiedli i innych często uczęszczanych miejscach. Podaj też swój numer telefonu, na który otrzymasz wiadomość SMS z informacją o możliwości odbioru paczki. Kiedy paczka zostanie wysłana, otrzymasz także maila z linkiem do śledzenia przesyłki – zawsze możesz sprawdzić, gdzie obecnie się znajduje.

Po drugie: Kiedy otrzymasz już SMS-a oraz maila z informacją, że paczka gotowa jest do odbioru, zapamiętaj lub zapisz kod odbioru, który umożliwi weryfikację Twojej tożsamości podczas odbioru przesyłki. Zamiast tego możesz także zachować kod QR, który można zeskanować w większości Paczkomatów.

Po trzecie: Kiedy znajdziesz się już przy Paczkomacie, podejdź do dotykowego panelu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie: podaj swój numer telefonu oraz kod odbioru lub po prostu zeskanuj kod QR – to szybsze rozwiązanie! Jeżeli wszystkie wartości będą prawidłowe, skrytka z Twoją paczką otworzy się automatycznie, a na ekranie wyświetli się jej dokładne położenie wraz z oznaczeniem części Paczkomatu, do której powinieneś podejść.

Po czwarte: Podejdź do właściwej skrytki, wyjmij paczkę i koniecznie zatrzaśnij drzwiczki! Jeżeli tego nie zrobisz, proces może nie zostać sfinalizowany.

Gotowe! Twoja paczka jest już u Ciebie, a Ty jesteś spokojny – obyło się bez kłótni z kurierem czy długiego oczekiwania na poczcie. W skrzynce mailowej czeka już na Ciebie potwierdzenie odbioru – po co marnować papier?

Korzystając z Paczkomatów, możemy być nie tylko odbiorcami, ale i nadawcami przesyłek. To idealna alternatywa na przykład dla osób prywatnych prowadzących sprzedaż internetową. Wystarczy utworzyć konto na oficjalnej stronie internetowej InPost’u i wypełnić krótki formularz (Manager Paczek): określić gabaryt przesyłki, wpisać dane odbiorcy i wybrać Paczkomat, z którego wyślemy paczkę, a także ten, do którego ma zostać dostarczona. Teraz wystarczy zapłacić, wydrukować etykietę i iść do Paczkomatu, by paczka jak najszybciej znalazła się u adresata. Proste, przyjemne i ekonomiczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here