Kim jest Giorgio Armani

Giorgio Armani to projektant, który słusznie kojarzony jest z luksusem i nietuzinkowym stylem. Mimo że dziś jest związany ze światem mody i ubiera najbardziej znanych hollywoodzkich aktorów oraz osoby znane z pierwszych stron gazet, jego młodość nie była usłana różami. Za odniesionym przez niego sukcesem stoją lata pracy, niebanalny zmysł artystyczny oraz nieprzeciętne pomysły.

Dzieciństwo i młodość w cieniu wojny

Giorgio Armani urodził się w latach 30. XX wieku we włoskiej miejscowości Piacenzie. Jako kilkuletnie dziecko miał ciągła styczność z koszmarem wojny. Będąc małym chłopcem i bawiąc się wraz ze swoimi kolegami prochem strzelniczym, co niemalże skończyło się tragicznie. Młody Armani został ranny i długo dochodził do zdrowia.

Po zakończeniu II Wojny światowej rodzina przyszłego projektanta przeniosła się do Mediolanu. To tam zaczął on naukę w liceum. Następnie stał się studentem medycyny na Wydziale Lekarskim Università Statale. Mimo że od lat planował zostanie lekarze, okazało się, że zawód ten nie jest jego pasją. Naukę na uczelni porzucił już po dwóch latach studiów.

Wtedy właśnie rozpoczął pracę jako dekorator witryn. Krokiem milowym w jego karierze był etat w Domu Mody Nino Cerruti. To tam stworzył pierwszą, męską kolekcję ubrań. Z biegiem lat zajął stanowisko głównego projektanta. Natomiast w roku 1975 zdecydował się pracować na własny rachunek – założył własną spółkę.

Armani zasłynął z projektowania odzieży męskiej, ale szybko zaczął tworzyć również odzież dla kobiet i młodzieży. Ubrania dla młodzieży są produkowane pod marką Emporio Armani.

Nietuzinkowa twórczość niebanalnego projektanta

Projekty Armaniego zostały rozpowszechnione przez największe gwiazdy dużego ekranu. W jednym z jego garniturów pojawił się Richard Gere grając w filmie „Amerykański Żigolak”. Od tego czasu fason garnituru Armaniego stał się najpopularniejszym trendem lat 80.

Wszystkie jego projekty kojarzone są ze szlachetną prostotą i minimalistyczną elegancją. Zgodnie z założeniem samego Armaniego idealnie skrojony garnitur podkreśla status społeczny noszącej go osoby. Oprócz tego włoski projektant zajął się produkcją zegarków, a także nieprzeciętnych perfum. Zapachy te można znaleźć na stronie internetowej sklepu Perfumy.pl.

Pierwsze flakony perfum sygnowane jego marką pojawiły się na rynku w 1982 roku. Kobiece zapachy Armaniego do dziś biją rekordy popularności. Królują w nich nurty ananasa, bergamotki, a ich kompozycje są niezwykle świeże. Do najbardziej znanych linii perfum zalicza się Giorgio Armani Si oraz Aqua di Gioia.

Idąc tym tropem, rozpoczęła się produkcja zapachów dedykowanych panom. Mężczyźni szczególnie cenią sobie flakony Code For Men, Giorgio Armani Aqua Di Gio. Bukiety tych perfum to doskonały dodatek do garniturów szytych przez sławnego projektanta – https://perfumy.pl/firm-pol-11-Giorgio-Armani.html

Armani to dziś marka rozpoznawalna na całym świecie. Jest wybierana przez osoby, które cenią sobie wysoką jakość, szyk, klasę i elegancję. Po ubrania oraz zapachy tej marki sięgają aktorzy, sportowcy oraz politycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here