Kamizelka do pływania dla psa

Przyznam szczerze, że pojęcie psiego kapoku jest raczej rzadko spotykane. Mało kto myśli o tym, że woda może kryć jakiekolwiek niebezpieczeństwa dla czworonogów – wszak z reguły są one dobrymi pływakami. Postaram się Wam jednak dzisiaj udowodnić, że kamizelka do pływania dla psa znajdzie zastosowanie w niejednej sytuacji i może stanowić bardzo przydatny element asekuracyjny.

Wyposażenie psiego ratownika

Coraz częściej czworonożni przyjaciele człowieka wykorzystywani są do pomocy ludziom. Pies – przewodnik dla osoby niewidomej, pies – kontroler na lotnisku, pies – ratownik na kąpielisku. W tym ostatnim przypadku kamizelka do pływania dla psa jest czymś niezbędnym i raczej oczywistym. 

Aby zapewnić bezpieczeństwo pupilowi

Sporty wodne – np. kajakarstwo i związane z tym spływy rzeczne bądź żeglarstwo – cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Chętnie zabieramy się ze znajomymi bądź całą rodziną na wielogodzinny rejs, oddając się przyjemności płynącej z obcowania z naturą. Niejednokrotnie można zauważyć, że uczestnikami owej eskapady stają się też psy. Kamizelka do pływania dla psa w tym przypadku ma za zadanie ochronę zdrowia i życia pupila. Tak, psy potrafią pływać. Ale nie w każdych warunkach. Wyobraź sobie, że uderza głową o wystający konar drzewa. Albo nie może dopłynąć do brzegu przez zbyt wartki nurt rzeki. Co wtedy? Wszystko to stanowi jawne zagrożenie życia. My – ludzie – biorąc czworonoga pod swój dach, bierzemy na siebie również odpowiedzialność za jego zdrowie i życie. Proszę, pamiętaj o tym.

Specyfikacja

Aby przedstawić idealny kapok dla psa podeprę się konkretnym przykładem. Polska firma Aquarius posiada w swojej ofercie ciekawą propozycję – niedrogą, a jednocześnie praktyczną i co najważniejsze bezpieczną. Kamizelka do pływania dla psa Pupil kosztuje naprawdę niewiele – z łatwością znajdziesz ten produkt w cenie poniżej 100 zł. Pamiętaj proszę, że to jednorazowy wydatek, który służyć będzie Twojemu zwierzakowi przez całe jego życie. Czym się charakteryzuje? Utrzymuje psa na powierzchni tak długo, aż uzyska on pomoc lub sam będzie w stanie dopłynąć do brzegu. Wykonana jest z jaskrawych kolorów i posiada odblaskowe paski, dzięki czemu z łatwością zlokalizujesz swojego pupila nawet w ekstremalnych warunkach. Nie plącze sierści. Posiada z tyłu specjalny uchwyt, więc bez problemu będziesz mógł wyciągnąć psa z wody w kryzysowej sytuacji. Możesz też ją stosować zamiennie z szelkami – dzięki pierścieniowi umożliwiającemu zapięcie smyczy. Ponadto pianka, z której została wykonana, ma na celu utrzymanie naturalnej ciepłoty ciała chroniąc tym samym przed wyziębieniem. Same plusy, prawda? Zachęcam do zajrzenia na stronę GoKajak.com – znajdziesz tam nie tylko produkty marki Aquarius, ale również artykuły od wielu innych producentów, specjalizujących się w dziedzinie rozmaitych sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here