Jak wybierać ubranka dziecięce

Dobór odpowiednich ubranek dziecięcych, to nie lada wyczyn. Kompletując garderobę dla najmłodszych, należy brać przecież pod uwagę wiele czynników. Patrząc na potrzeby dzieci, trzeba też uwzględnić, że nie zawsze da się przymierzyć spodenki czy bluzkę, by sprawdzić trafność wyboru. Podpowiadamy, jak wybierać najlepsze ubranka dziecięce.

Jakość ma znaczenie

Priorytetem jest jakość ubrań. Najlepiej wybierać te bawełniane, z bawełny organicznej czy bambusowej. Taki materiał jest przyjemny dla skóry, nie podrażnia jej, jest też antyalergiczny. Dobrze jest wybierać ubrania z materiałów atestowanych, wiadomego pochodzenia, z wyraźnym oznaczeniem producenta. Trzeba przyznać, że krajowy rynek jest pełny firm, które szyją naprawdę jakościowe ubranka dziecięce, a przykładem może być TuSzyte.

Pamiętajmy, że materiał, z jakiego wykonane jest ubranie dla dziecka, ma bezpośredni kontakt z jego skórą. Sztuczne wyroby będą powodować nadpotliwość albo wychłodzenie ciała. Co ważne, przez skórę mogą przedostawać się także toksyny, jakie zostały zawarte w niekorzystnym materiale.

Wygoda ponad wszystko

Dziecko jest niezwykle aktywne. Przedszkolak spędza większość dnia w ruchu. Jeśli weźmiemy zaś pod uwagę niemowlęta, wygoda również jest priorytetem, nawet gdy dziecko funkcjonuje jeszcze tylko w pozycji leżącej. Ubranko nie powinno krępować ruchów, nie powinno zawierać ostrych ani małych elementów, które będą uwierać czy wręcz stanowić zagrożenie dla malca. To dlatego należy rezygnować z bluzek czy spodenek, jakie ozdobione są kokardami, koralikami, cekinami. Na takie ozdoby jeszcze przyjdzie czas.

Ubrania trzeba też dobierać zgodnie z aktywnością dziecka. Na plac zabaw sprawdzi się miękki dres i legginsy, a nie jeansy czy strojna sukienka. Takie elementy garderoby lepiej przeznaczyć na specjalne okazje.

Ubranka muszą być dobrane zgodnie z rozmiarem dziecka. Lepiej nabywać ubrania nieco większe, aniżeli za małe. Najczęściej kupuje się je zgodnie z wiekiem albo wzrostem malca. Sprawdzenie wymiarów ruchliwego niemowlęcia może być nieco kłopotliwe, dlatego producenci oznaczają śpioszki czy pajacyki, uwzględniając zakres miesięczny życia dziecka.

Modowe trendy

Starsze dzieci potrafią wskazać, jakie ubranko im się podoba. Producenci często oferuję poszczególne elementy garderoby ze wzorami z ulubionych bajek i jak najbardziej warto zwracać na to uwagę. Moda nigdy nie powinna być jednak priorytetem. Estetyka ubrań jest ważna, ale najpierw należy sprawdzić jakość bluzki czy spodenek, a dopiero potem wybierać je pod względem atrakcyjności.

Modowe trendy zmieniają się w każdym sezonie, również w modzie dziecięcej. Świetną opcją jest kupowanie ubrań z kolekcji basic i dobieranie do nich atrakcyjnych dodatków.

Jak widać, zakupy ubranek dziecięcych mogą być sporym wyczynem, natomiast zwracając uwagę na podstawowe aspekty, z powodzeniem udaje się skompletować dobrą wyprawkę. Jakość, wygoda, czynniki praktyczne, a dopiero później design – właśnie taka taktyka pozwoli zrealizować dobre zakupy dziecięcych ubranek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here