kobieta

Peelingi lekarskie są to siły działające preparaty złuszczające, które mają na celu odnowa skóry i usunięcie niepożądanych zmian skórnych. Dzięki temu, że posiadają one wysokie stężenie substancji aktywnych, gwarantują wysoką skuteczność. Zabiegi Cosmelan i Dermamelan polegają na aplikacji maski złuszczającej w gabinecie, a następnie kontynuacji terapii w domu, przez codzienną aplikację kremu złuszczającego. Czym dokładnie są te innowacyjne zabiegi? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do ich wykonania? Jakie efekty przynoszą? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cosmelan-i-dermamelan-skuteczne-terapie-rozjasniajace-skore/ 

Cosmelan i Dermamelan – na czym polegają? 

Peelingi lekarskie Cosmelan i Dermamelan to bogate w substancje odżywcze i regenerujące skórę. Do najważniejszych z nich należą: kwas kojowy, kwas azelainowy kwas fitowy, retinol, arbutyna, na także witaminy. Dermamelan wyróżnia się wysoką zawartością składników aktywnych oraz obecnością kwasu salicylowego, przez co dedykowany jest skórze łojotokowej. Zarówno Cosmelan jak i Dermamelan idealnie sprawdzają się do usuwania przebarwień, zminimalizowania porów, regulacji wydzielania łojotoku oraz symulacje syntezy kolagenu. Efektem zabiegu jest odmłodzenie i rewitalizacja twarzy. Wykonanie zabiegu dedykowane jest osobom posiadającym cerę tłustą i mieszaną oraz dojrzałą. 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegów Cosmelan i Dermamelan? 

Cosmelan i Dermamelan jest to zaawansowana terapia depigmentacyjna, która umożliwia przywrócenie prawidłowego kolorytu skóry. Polecane są też do: 

  • rozjaśnienia przebarwień posłonecznych, potrądzikowych i hormonalnych
  • rozjaśnienia blizn
  • leczenia zaburzeń rogowacenia skóry
  • dotlenienia i odżywienia skóry
  • demostymulacji skóry
  • redukcji płytkich zmarszczek i wiotkości skóry
  • zwężenia rozszerzonych porów 

Jakie są przeciwwskazania do peelingów chemicznych? 

Zabieg nie może być wykonany w przypadku aktywnych zmian skórnych, alergii, ciężkich postaci trądziku, licznych znamion lub teleangiektazji. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest również ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne czy też doustne terapia pochodnymi retinoidów. 

Jakie są efekty zabiegów Cosmelan i Dermamelan? 

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona oraz może pojawić się uczucie ściągania. Obydwa te objawy ustępują w przeciągu dwóch dni. Efekt rozjaśniający można zaobserwować już po upływie 8 do 10 dni. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka. U 99% zmiany pigmentacyjne zostały zredukowane niemal w całości. 

Zobacz też: http://www.kopalniamarzen.pl/nici-liftingujace-pdo-czym-sa-i-na-czym-polega-zabieg-z-ich-uzyciem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here