Jak robić dobre zdjęcia

Jak robić dobre zdjęcia? Jest to pytanie, które zadają sobie praktycznie wszyscy. Ci, którzy zajmują się fotografią zawodowo, jak i ci, którzy po prostu chcą mieć dobrą pamiątkę z wakacji. Warto zastosować się do kilku porad, aby zdjęcia zawsze były wyjątkowe i przywoływały na myśl tylko najlepsze wspomnienia, utrwalone w doskonałej jakości.

Jak robić dobre zdjęcia?

Przede wszystkim zapomnij o tym, czym fotografujesz. Sprzęt nigdy nie jest tak ważny, jak dobre światło, odpowiedni kadr, czy po prostu dobrze uchwycony moment. Zdecydowanie lepiej jest fotografować telefonem komórkowym i chwytać doskonałe kadry, niżeli super profesjonalnym aparatem i nie umieć nawet utrzymać poziomo horyzontu. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć metodą prób i błędów, ale zdecydowanie warto zrozumieć, że nie zawsze należy porywać się na najbardziej profesjonalne sprzęty, jeśli dopiero co się zaczyna.
Bardzo istotny jest także trójpodział kompozycji, o którym powinien pamiętać każdy, kto w ogóle bierze się za wykonywanie zdjęć. Można śmiało powiedzieć, że w końcu jest to jedna z najbardziej podstawowych funkcji w fotografii! Zapominanie o niej, zawsze kończy się niekorzystnie dla całokształtu fotografii.
tak naprawdę stosowanie się do zasady trójpodziału w fotografii, może naprawdę sprawić wiele dobrego, a zdjęcie o d razu będzie przyjemniejsze dla oczu! To naprawdę działa i nie ma się tutaj z czym spierać. Tak naprawdę aby wykonać perfekcyjne zdjęcie z punktu widzenia stylistyki, wystarczy najważniejsze elementy zdjęcia zawrzeć w jego jednych trzecich. Dzięki temu uwaga zawsze będzie skupiona na najważniejszych punktach, a więc będą one znacząco wyeksponowane. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że tę funkcję można włączyć we wszystkich dostępnych aparatach ,a także w programach do obróbki zdjęć. Dzięki temu zawsze będzie można podejrzeć, czy układ się zgadza i w razie co manipulować ustawieniami, co pozwoli na lepsze i bardziej precyzyjne dopasowanie zdjęcia do postawionych sobie wymagań. Bardzo istotne jest także odpowiednie światło i tutaj nie można się z tym sprzeczać pod żadnym względem. Światło musi koniecznie znajdować się za plecami fotografującego. Inaczej, fotografując pod światło, na pewno nie uzyska się efektu, na którym zależy fotografowi. Czasami nawet, gdy najbardziej interesujący element fotografii znajduje się pod słońce, warto przeczekać aż trochę zajdzie i wrócić w to miejsce, aby je sfotografować. Fotografowanie pod słońce generalnie nie ma większego sensu i raczej na pewno się nie uda. Podstawą jest też nie używanie wbudowanej lampy błyskowej, która przynosi więcej szkody, niżeli pożytku. Chyba nikt nie lubi sztucznie prześwietlonych zdjęć, białych twarzy i czerwonych punktów zamiast oczu. Lepiej postawić na światło naturalne i wykonywać zdjęcia tylko wtedy, gdy ma się do niego dostęp. Jeśli z jakiś względów trzeba posiłkować się z zapasowym światłem, wtedy lepiej po prostu rozstawić specjalne lampy, które generują bardzo dużo światła i będą wskazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here